+387 36 880 214 nacelnik@neum.ba
Općina Neum u Mostaru potpisala ugovor za obnovu lokalnih prometnica

Načelnik Općine Neum Dragan Jurković  danas je, u zgradi Vlade HNŽ-a, zajedno s predstavnicima gradova Mostara, Konjica i Stolca te općine Jablanica potpisao ugovore o provedbi projekata obnove lokalnih prometnica na prostorima tih jedinica lokalne samouprave. Uz ministra prometa i veza HNŽ-a Ivu Bevandu, potpisivanju Ugovora nazočila je predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač.

Skupština HNŽ-a je, početkom tekuće godine, utvrdila posebnu proračunsku stavku vezanu za grant gradovima i općinama koja se odnosi na obnovu i saniranje lokalnih prometnica, u iznosu od 1.650.000,00 KM. Resorno je ministarstvo provelo postupak javnoga poziva, a nakon njegova završetka, Vlada HNŽ-a donijela je Odluku o konačnomu odabiru prijavljenih projekata. Za obnovu lokalnih prometnica, Općina Neum dobila je 225.000,00 KM. Za Mostar je tako izdvojeno 722.500,00 KM, za Konjic 310.000,00 KM, za Stolac 300.000,00 KM, te za Jablanicu 92.500,00 KM.

Općine i gradovi obvezni su provesti predmetne projekte do isteka tekuće godine, a podrobno izvješće o učinjenom, u skladu s odredbama potpisanih ugovora, podnijeti Ministarstvu prometa i veza.

 

 

Skip to content